Optima Odszkodowania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach na profesjonalną pomoc prawną.

 

Konieczność posiadania dużej wiedzy, doświadczenia i umiejętność współpracy z ludźmi to niezbędne czynniki, które powinny budować każdy zespół zajmujący się obsługą roszczeń odszkodowawczych. Nasz zespół wszystkie te cechy posiada. Solidne wykształcenie i umiejętności, zdobyte w dotychczasowej pracy zawodowej, pozwoliły stworzyć Kancelarię, której nadrzędnym celem jest kompleksowa pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w wypadkach przy pracy, na skutek błędów medycznych, czy też w wyniku innych zdarzeń losowych.

 

 Trzon zespołu tworzy grupa radców prawnych i adwokatów, a także aplikantów obu tych zawodów, z bogatą praktyką w zakresie obsługi roszczeń odszkodowawczych, w prawie cywilnym i ubezpieczeniowym.

 

Dotychczas prowadzone sprawy, wysokie świadczenia odszkodowawcze uzyskiwane dla poszkodowanych, jednoznacznie potwierdzają doświadczenie zdobyte przez naszych prawników.

Poniżej kilka przykładów prowadzonych przez nich spraw.

   

 

 

 

W lipcu 2010 r. w Korzybiu k. Słupska doszło do tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej.

 

Zderzyły się dwa pociągi osobowe. Wykolejone składy oraz blisko 40 osób rannych to najpoważniejsze skutki wypadku. Nasi prawnicy zajmowali się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych na rzecz części osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. Uzyskane wówczas świadczenia pozwoliły na kompensacje krzywdy doznanej przez poszkodowanych oraz na pokrycie wszystkich kosztów leczenia. 

 

 

 

Potrącenie rowerzysty przez kierowcę auta osobowego w 2010 r., to wypadek który okazał się tragiczny w skutkach.

 

Rodzinę śmiertelnie potrąconego mężczyzny w walce o odszkodowanie reprezentował radca prawny naszej Kancelarii. W sumie blisko 800 tys. zł zasądziły Sądy obu instancji m.in. tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania dla członków jego rodziny.

 

Wypadki z udziałem rowerzystów to częste zdarzenia na naszych drogach. Do takiego zdarzenia doszło na jednej z trójmiejskich ścieżek rowerowych.

 

Kierowca auta osobowego, nie upewniwszy się co do możliwości bezpiecznego przejazdu, wymusił pierwszeństwo na jadącej rowerem kobiecie.

Stłuczenie kolana, siniaki i uszkodzony rower to skutki nieuwagi kierowcy. Poszkodowaną przed ubezpieczycielem sprawcy wypadku reprezentowali nasi prawnicy, ich zaangażowanie pozwoliło uzyskać w drodze ugody 8,5 tys. zł, rekompensując tym samym doznaną przez nią krzywdę oraz poniesione koszty leczenia.

 

Przedstawione powyżej przypadki, to tylko niewielka część spraw, z którymi zetknęli się nasi prawnicy. Pokazują one jednakże, że z taką samą starannością zajmujemy się sprawami, gdzie poszkodowany odniósł niewielkie obrażenia, jak również postępowaniami, które dotyczą śmierci najbliższej osoby.